Odzież i garderoba

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Dzięki prawidłowo dobranemu biustonoszowi korzystnie prezentuje się nie tylko nasz biust, lecz także cała sylwetka. Pozwala on również na ukrycie mankamentów figury i dodaje pewności siebie. Sama świadomość, że pod ubraniem nosimy dobrze dopasowaną, piękną bieliznę sprawia, że czujemy się atrakcyjne i chodzimy z podniesioną głową. Jak zatem dobrać stanik idealny?

Większość z nas zakupy tego typu robi w sklepie stacjonarnym, gdzie mamy możliwość dokładnego obejrzenia się w lustrze, przyjrzenia się na żywo poszczególnym modelom, a w razie problemów – skonsultowania z brafitterką. W biustonosz z powodzeniem zaopatrzyć możemy się jednak także przez Internet. To świetne rozwiązanie dla wszystkich pań, które nie mają bezpośredniego dostępu do sklepów tego typu, nie satysfakcjonuje ich tamtejszy asortyment lub rozmiar ich biustu jest niestandardowy. Aby być pewnym, że wybrałyśmy właściwy rozmiar stanika, wystarczy dokładne wykonanie kilku pomiarów.

Obwód pod biustem

By stanik był w stanie podtrzymywać biust, należy prawidłowo dobrać jego obwód. To właśnie na nim, a nie jak wiele osób sądzi, na ramiączkach, opierać powinno się około 90% ciężaru piersi. W celu ustalenia rozmiaru pod biustem, miarkę krawiecką należy ułożyć poziomo, bezpośrednio pod piersiami. Następnie wypuszczamy powietrze z płuc, zaciskamy ją dosyć mocno, a uzyskany wynik zaokrąglamy w dół do “pełnej piątki” (przykładowo, jeżeli obwód wynosi 82 centymetry, decydujemy się na kupno stanika w rozmiarze 80). Konieczność takiego, a nie innego pomiaru związany jest z tym, że aby noszenie biustonosza było komfortowe, powinien on mocno trzymać się w obwodzie i nie być zbyt luźny.

Rozmiar miseczki

Tym razem pomiar należy wykonywać luźno, bez ściskania piersi. Miarkę układamy poziomo na wysokości brodawek, a uzyskanego wyniku nie zaniżamy i nie zawyżamy. Kolejnym etapem jest znalezienie w tabeli rozmiarów rubryki odpowiadającej naszemu rozmiarowi obwodu pod biustem i odszukanie w niej liczby najbardziej zbliżonej do zmierzonego obwodu w biuście.

Mierzenie stanika

Warto pamiętać, że sposób ułożenia stanika jest kluczowy dla oceny wybranego przez nas rozmiaru. Wkładając biustonosz, zanim zapniemy go z tyłu, pochylmy się i zróbmy to dopiero w skłonie. Stanik najlepiej jest zapinać na ostatnią haftkę, a z pozostałych korzystać dopiero wówczas, gdy stanik się naciągnie.

Upewnijmy się również, że fiszbiny nie nachodzą na piersi i znajdują się dokładnie pod nimi. Po zapięciu stanika układamy piersi w miseczkach tak, aby mieściły się one w nich w całości. W przeciwnym wypadku zdecydować należy się na większy rozmiar.

Ważne jest także odpowiednie wyregulowanie długości ramiączek, tak, aby nie zsuwały się one z ramion i nie wpijały w skórę. To właśnie na nich opierać powinien się ciężar piersi.

Gdy już założyłyśmy stanik, wykonajmy kilka skłonów i podskoków i upewnijmy się, że w ich trakcie piersi nie wypadają z miseczek i zapięcie nie przesuwa się w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *