Budowa i remont

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? O tym musisz pamiętać

Włamywacz

Istnieje wiele sprawdzonych metod, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa domowników. Ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb, jednak są elementy, które powinny pojawić się w każdym domu. Dzięki nim włamywacze nie dostaną się do środka, a my będziemy mogli zostawić nasze cztery kąty bez opieki. Na co zatem postawić?

Po pierwsze: drzwi antywłamaniowe

Solidne drzwi antywłamaniowe to podstawa skutecznej ochrony przed potencjalnymi włamywaczami. Dodatkowo drzwi z tej kategorii wykazują się wieloma zaletami, w tym:

  • wyśmienitymi parametrami izolacyjnymi,
  • niską przepuszczalnością dźwięków,
  • zachowaniem optymalnej temperatury we wnętrzu domu.

Obecnie drzwi antywłamaniowe nie tylko chronią nieruchomość przed dostaniem się do niej niepowołanych osób, ale też naprawdę dobrze wyglądają. Nie musimy się martwić, że wejście do naszego domu będzie szpecił metalowy, zbrojony kolos.

Po drugie: okna antywłamaniowe

Równie istotnym elementem są okna antywłamaniowe, które stanowią doskonałe zabezpieczenie dla domowników oraz zgromadzonego mienia. Składają się z dwóch podstawowych części:

  • szyb antywłamaniowych – bardzo trudno jest je uszkodzić, a poza tym nie rozpadają się na małe części. Mocuje się je do ram przy pomocy specjalistycznego kleju,
  • okuć antywłamaniowych – wyróżniają się klamkami zamykanymi na klucz oraz trzpieniami w kształcie grzybków.

Okna antywłamaniowe montowane przez specjalistów są trudne do sforsowania. Obecnie to standard w budownictwie jednorodzinnym.

Po trzecie: monitoring

Kolejnym zabezpieczeniem, na które warto się zdecydować, jest monitoring. Możemy na bieżąco obserwować to, co dzieje się wokół domu, a w razie włamania czy innego nieprzyjemnego zajścia, dysponujemy materiałem dowodowym. Chociaż nie jest to najtańsza inwestycja, sprawia, że czujemy się spokojniejsi. To rozwiązanie nie tylko dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych, ale i na parterze czy w miejscach, gdzie ochrona osiedla rzadko zagląda.

Po czwarte: alarm

Nowoczesne systemy alarmowe informują nie tylko o tym, że ktoś próbuje dostać się do naszego mieszkania czy domu. Sygnalizują także zbyt wysoki poziom tlenku węgla, chroniąc przed zaczadzeniem, informują o pożarze. To nie tylko sygnał dźwiękowy, ale i np. Wiadomość wysyłana na telefon komórkowy – to dobre rozwiązanie, które sprawdzi się wtedy, gdy będziemy poza domem. Alarmy można dowolnie konfigurować, dostosowywać ich parametry do naszych potrzeb. Specjaliści pomogą nam wybrać odpowiedni model, a także odpowiednio zamontować cały system.

Chociaż rozwiązania antywłamaniowe nie należą do najtańszych, warto w nie zainwestować. W końcu spokój i bezpieczeństwo to coś bezcennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *