Motoryzacja i transport

Jak działa kalkulator ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie samochodu

Chcesz wykupić możliwie najtańsze OC i najlepsze AC? Nie masz ochoty na spotykanie się z agentem i dokładanie się do jego prowizji? Przeraża Cię wizja przedzierania się przez dziesiątki stron internetowych ubezpieczycieli, w celu znalezienia najlepszych ofert?

Dowiedz się, jak działa kalkulator ubezpieczenia samochodu i skorzystaj z jego niesamowitych możliwości. Wyjaśniamy, jak działa to bezpłatne narzędzie.

Kalkulator ubezpieczenia auta

Kalkulator OC i AC samochodu to narzędzie, dzięki któremu po wypełnieniu formularza otrzymujesz informację dotyczącą ceny ubezpieczenia. Występuje w dwóch wersjach: na stronie internetowej konkretnego ubezpieczyciela, lub też na witrynie, która oferuje możliwość porównania cen polisy w różnych towarzystwach.

Nawet kilkadziesiąt ofert ubezpieczenia

W pierwszym przypadku wypełniasz pola formularza i otrzymujesz konkretną ofertę od danego ubezpieczyciela. W drugim również wypełniasz formularz, ale ofert otrzymujesz kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt. I oczywiście wybierasz najlepszą dla siebie.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu - jak to działa?

Pola, jakie pojawiają się w formularzu, dotyczą Twojego auta i Ciebie, jako jego właściciela. Nie obawiaj się – to nic skomplikowanego. Są to te same pytania, na jakie wcześniej odpowiedzieć musiałeś swojemu agentowi. W formularzu pojawią się m.in. informacje dotyczące:

  • roku produkcji i marki auta,
  • modelu,
  • pojemności silnika,
  • liczby drzwi w aucie,
  • aktualnego przebiegu,
  • kraju pierwszej rejestracji.

Inne informacje

Dodatkowo będziesz musiał udzielić odpowiedzi na pytania typu: od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia pojazdu, jak długo jesteś kierowcą, gdzie najczęściej parkujesz swoje auto, jak często będą w nim przewożone dzieci itp.

Prawda, że to nic skomplikowanego?

Kalkulator OC i AC samochodu jako porównywarka

Jeśli interesują Cię oferty wyłącznie jednego czy dwóch towarzystw ubezpieczeniowych, skorzystaj z kalkulatorów na ich stronach.

Jeśli natomiast zależy Ci na porównaniu ofert wielu TU, nie trać czasu i od razu skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń, który działa jak porównywarka. Po jego wypełnieniu otrzymasz propozycje OC i AC z co najmniej kilku, a najczęściej z kilkunastu różnych firm.

Nie musisz x 3

To niezwykle praktyczne rozwiązanie – formularz wypełniasz tylko raz.
Nie musisz odwiedzać witryny każdego pojedynczego TU.
Nie musisz kolejny raz podawać tych samych informacji (pola kalkulatorów ubezpieczeń samochodu są jednakowe lub bardzo zbliżone we wszystkich towarzystwach).
Nie musisz też robić notatek dotyczących ofert z każdej kolejnej witryny, zwłaszcza jeśli chodzi o różne zakresy ubezpieczenia AC.

Jedno kliknięcie - wiele propozycji

Korzystając z kalkulatora ubezpieczenia auta po prostu wypełniasz formularz, klikasz przycisk typu “zakończ”/”sprawdź” i otrzymujesz propozycje polis z różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto?

Możesz liczyć na prawdziwe okazje cenowe. To właśnie dzięki kalkulatorom-porównywarkom najszybciej dowiesz się o nowych promocjach w wybranych TU.

Twój agent ubezpieczeniowy najprawdopodobniej posiada mniej ofert niż te, które uzyskasz dzięki skorzystaniu z kalkulatora OC i AC samochodu.

Kupując ubezpieczenie w Internecie, ani Ty, ani towarzystwo ubezpieczeniowe, nie płacicie prowizji agentowi, bo po prostu go tu nie ma – umowę zawierasz bezpośrednio z TU.

Zmieniając TU, możesz liczyć na dodatkowe zniżki dla nowych klientów.

Oszczędzasz mnóstwo czasu. I nerwów, bo szukając najlepszej polisy tradycyjnym sposobem (czyli odwiedzając strony wybranych ubezpieczycieli), wiele innych, ciekawych ofert, mogłoby Cię ominąć. Istnieje duża szansa, że dowiedziałbyś się o nich, ale niestety już po fakcie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *