Aranżacje wnętrz

Komoda z szufladami na wysokich nóżkach, czyli wielki powrót mebli w stylu PRL

Komoda

Moda zatacza koło. Dotyczy to zarówno trendów odzieżowych, jak i wnętrzarskich. Rzeczy, które naszym rodzicom wydawały się zupełnie nieatrakcyjne, gdyż były obecne niemal wszędzie, dla młodego pokolenia nabierają zupełnie nowego blasku. Specjaliści od aranżacji wnętrz szukają nowych sposobów na wykorzystanie designu minionych epok, bardzo często z zaskakująco dobrym skutkiem. Przykładem mogą być komody na wysokich nóżkach, które w ostatnim czasie budzą bardzo duże zainteresowanie.

Komody z szufladami – gdzie warto je wykorzystać?

Komody to meble uniwersalne, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Najczęściej ustawiane są w takich pomieszczeniach, jak: sypialnia, garderoba, pokój dziecięcy, salon, czy przedpokójKomody z szufladami i pomysły na ich aranżacje znajdziesz w sklepach meblowych. Wiele osób szuka tego typu mebli również w komisach z używanymi meblami, szczególnie, jeśli interesuje ich model w stylu PRL. Oryginalne meble z tamtego okresu bardzo często wymagają renowacji, jednak salony meblowe coraz częściej poszerzają swoją ofertę o komody właśnie w tym stylu.

Komody z szufladami świetnie nadają się do przechowywania bielizny, ubrań, dokumentów, bibelotów, pamiątek, biżuterii, ręczników i wielu innych rzeczy. Podłużne, niskie komody na wysokich nóżkach mogą być wykorzystywane jako stolik RTV. Komody w stylu PRL świetnie nadają się do tego, aby postawić je w eksponowanym miejscu naszego mieszkania, a na nich warto ustawić doniczkę z kwiatami, wazon, jakąś figurę, ramki ze zdjęciami lub inną ozdobę.

Do jakich aranżacji pasują komody z szufladami na wysokich nóżkach?

Zakup komody z szufladami w stylu PRL wcale nie oznacza, że całe mieszkanie ma wyglądać, jak wyjęte z tamtego okresu. Tego typu meble świetnie komponują się z elementami innych stylów. Przykładem może być styl nowoczesny, który idealnie koresponduje z estetyką PRL-u. Aktualnie projektowane komody z szufladami, które wyglądem nawiązują do czasów młodości naszych rodziców, stanowią wspaniałe urozmaicenie mieszkań w stylu skandynawskimminimalistycznym, a nawet industrialnym czy loftowym. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że komoda na wysokich nóżkach jest obowiązkowym elementem wnętrz utrzymanych w stylu retro oraz vintage.

Kultowe komody i regały z PRL-u

Charakterystyczne komody na wysokich nóżkach, pokryte lakierem o wysokim połysku to coś, co wciąż wiele osób kojarzy z mieszkań swoich babć i dziadków, a czasem również ze swoich domów rodzinnych. Pełniły one często rolę kredensów, przechowywano w nich zastawę, kryształowe kieliszki i inne akcesoria. Bardzo często określano je mianem „jamników”, podobnie jak powszechne w tamtych czasach stoliki. Oryginalne nazwy tych mebli to np. komoda Violetta z Zielonogórskiej Fabryki Mebli, czy komoda typu 1050/B z fabryki w Bytomiu.

Nie tylko komody inspirowane projektami z czasów PRL-u cieszą się obecnie dużą popularnością, także regały zostały odkryte na nowo. Przykładem może być modułowy regał z lat ‘60.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *