Życie intymne

Od ataku serca do impotencji. Jak uchronić się przed chorobami męskimi?

Od ataku serca do impotencji

Jak rozpoznać chorobę na czas i co zrobić, aby nie było za późno? Mężczyźni w ogóle nie wiedzą, jak o siebie dbać, zaniedbują leczenie wielu schorzeń a to nieuchronnie prowadzi ich do impotencji. Według statystyk znacznie rzadziej chodzą do lekarzy niż kobiety. I tylko wtedy, gdy zdrowie zaczyna wrzeszczeć jak syrena przeciwpożarowa.

Czy choroby prostaty mają związek z impotencją?

Mówiąc o chorobach gruczołu krokowego, mężczyźni cierpią na gruczolakazapalenie gruczołu krokowego lub nowotwór prostaty. Lekarze zalecają natychmiastowe udanie się na badanie, jeśli mężczyzna odczuwa choćby niewielki ból lub dyskomfort podczas oddawania moczu, częstą potrzebę skorzystania z toalety, ból podczas stosunku i obniżone libido. Cierpią nie tylko mężczyźni w podeszłym wieku, ale także w wieku 25-30 lat. Według lekarzy, w ostatnich latach nastąpiła tendencja odmłodzenie chorób urologicznych.

Kiedy gruczolak gruczołu krokowego zaczyna rosnąć, blokuje cewkę moczową. Najgorszym powikłaniem gruczolaka prostaty jest zatrzymanie moczu, jest to nagły wypadek. Najpierw piekielny ból. Po drugie, zatrucie organizmu toksynami zawartymi w moczu. Jeśli młodzi ludzie najczęściej cierpią na przewlekłe procesy zapalne gruczołu krokowego, rzadziej na gruczolaka, to rak zagraża przede wszystkim starszym mężczyznom, są jednak wyjątki.

Kiedy rak prostaty rozwija się najczęściej? Trzy główne przyczyny: otyłość, kiedy mężczyźni jedzą duże ilości mięsa i tłustych potraw, gdy poruszają się mało, mają zastój w żyłach miednicy małej, a krążenie krwi jest zahamowane. Gdy choroby zapalne prostaty nie są leczone, może powstać łagodny lub złośliwy guz. Aby zapobiegać tym schorzeniom urolodzy doradzają regularne uprawiane seksu. Podczas erekcji penis jest zaopatrywany w bardzo potrzebny tlen. Doprowadzenie członka do stanu erekcji oznacza pozwolenie mu oddychać.

Zaburzenia erekcji mogą tkwić w szybkiej rezygnacji z uprawiania seksu

Niektórzy ludzie błędnie uważają, że istnieje bezpośredni związek między problemami z prostatą a impotencją. Okazuje się, że to duże nieporozumienie. Jest połączenie. Ale nie ma to nic wspólnego z tak zwanym zapaleniem gruczołu krokowego, gruczolakiem czy nowotworem. Wynika to przede wszystkim z zaburzeń układu moczowego, dyskomfortu spowodowanego niepełnym opróżnieniem pęcherza. Jeśli mężczyzna ma problem w tej strefie, wpływa to negatywnie na potencję. Nie ma fizycznego związku między prostatą a zdolnością ciał jamistych do podnoszenia prącia do wywołania erekcji. Lekarze podkreślają, że każda erekcja stymuluje następną. Jeżeli 50-latek ma erekcję dwa razy w tygodniu to jest to normalne. Ale ten poziom musi zostać utrzymany. Według lekarzy wielu mężczyzn ogranicza współżycie seksualne nie ze względu na stan zdrowia, ale dlatego, że wydaje się, że nie potrzebują już seksu.

Choroby układu krążenia są ściśle powiązane z impotencją

Jeśli nie ma związku między zaburzeniami erekcji a zapaleniem gruczołu krokowego, to w przypadku problemów sercowo-naczyniowych (przede wszystkim zawałów serca i udarów) u mężczyzn wszystko jest inaczej. Udowodniono, że zaburzenia erekcji są często zwiastunem poważnych problemów układu sercowo-naczyniowego. Chodzi o to, że problemy z potencją wiążą się z występowaniem wczesnej miażdżycy i wzrostem poziomu cholesterolu. Jednak to nie wszystko: erekcja cierpi z powodu niedrożności naczyń. Ponieważ naczynia penisa mają mniejszą średnicę i szybciej niż inne ciała w organizmie zaczynają słabo przepuszczać krew do narządów. Udowodniono, że rozwój zaburzeń erekcji u mężczyzny to nie tylko zaburzenie jakości życia, ale także rokowanie, że za 5-7 lat ta osoba będzie miała zawał serca lub udar. Mężczyźni muszą starać się ograniczyć siedzący tryb życia a postawić na regularną aktywnością fizyczną. Spać, co najmniej 6-7 godzin dziennie. Według badań brak snu znacznie zwiększa ryzyko zgonu z powodu udaru.

Otyłość brzuszna a impotencja

Nie bez powodu otyłość brzuszna znajduje się na początku listy chorób powiązanych z impotencją. Faktem jest, że mężczyzna musi zrozumieć, że istnieje ryzyko udaru z zawałem serca. Powiększony brzuch oznacza wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i zwiększone prawdopodobieństwo zgonu z powodu udaru, zawału serca i raka. Generalnie wielki brzuch mężczyzny to nie tylko żarty o piwie i bojce ratunkowej, ale także poważna choroba, na którą podatny jest mężczyzna.

Najbardziej nieprzyjemne jest to, że przy otyłości brzusznej atakowany jest nie tylko wygląd: organizm zaczyna wytwarzać więcej hormonów żeńskich – estrogenów, co negatywnie wpływa na stan psychoemocjonalny mężczyzny. Pojawiają się problemy hormonalne ( im więcej tłuszczu gromadzi się w organizmie mężczyzny, tym więcej estrogenu jest wytwarzane, co prowadzi do obniżenia poziomu testosteronu (męskiego hormonu), zwiększając ryzyko impotencji. Zaburzenie normalnego krążenia krwi w otyłości prowadzi do utrudnionego przepływu krwi do narządów płciowych. Ponadto otyłość brzuszna ma negatywny wpływ na męski układ rozrodczy (mężczyźni wytwarzają znacznie mniej normalnego nasienia niż mężczyźni o średniej wadze). Przy pierwszych oznakach problemu trzeba wyklucz z diety cukier, piwo, a także tłuste potrawy i produkty z białej mąki.

Więcej informacji znajdziecie państwo na stronie: https://www.aptekakamagra.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *