Życie intymne

Jak papierosy i alkohol wpływają na męską sprawność seksualną?

Jak papierosy i alkohol wpływają na męską sprawność seksualną?

Alkohol i nikotyna to substancje wyróżniające się silnymi właściwościami uzależniającymi. Specjaliści od lat biją na alarm, że wywołują one mnóstwo negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla organizmu. Niestety, wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego, iż systematyczne stosowanie wyrobów tytoniowych oraz alkoholu w ogromnym stopniu zwiększa także ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu. Jak papierosy i alkohol wpływają na męską potencję? Na to pytanie udzielamy odpowiedzi w poniższym artykule.

Nikotyna - zabójca męskiej potencji

O tym, iż alkohol i nikotyna wywołują negatywny wpływ na ludzki organizm, wiedzą nawet dzieci. Jednak to, iż obie te substancje w ogromnym stopniu zwiększają ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu, w dalszym ciągu wie niewielka liczba mężczyzn. Jednocześnie są to używki cieszące się niesłabnącą popularnością. Wielu palaczy przekonuje, że uzależnienie od nikotyny w żaden sposób nie przyczyniło się u nich do pogorszenia sprawności seksualnej.

Należy jednak wiedzieć o tym, iż negatywny wpływ palenia papierosów na męską sprawność seksualną został już wielokrotnie potwierdzony w toku wielu niezależnych badań przeprowadzonych przez ekspertów światowej sławy. Nikotyna sprawia, iż zaburzony zostaje przepływ naczyniowy. Substancja ta zwiększa ryzyko zachorowania na miażdżycę. Z kolei miażdżyca prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych. Należy wiedzieć o tym, iż właściwe ukrwienie okolic intymnych jest najważniejszym warunkiem, który musi zostać spełniony, aby mężczyzna mógł uzyskać wzwód, a następnie odbyć stosunek seksualny zakończony ejakulacją. Jeżeli naczynia krwionośne są zwężone, krew nie może przepłynąć do ciał jamistych prącia. To z kolei sprawia, że osiągnięcie i utrzymanie erekcji staje się niemożliwe.

Badania wskazują, że około 3/4 mężczyzn palących od dłuższego czasu minimum jedną paczkę papierosów dziennie, zaczęło borykać się z zaburzeniami wzwodu. Największe ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu dotyczy tych mężczyzn, którzy oprócz palenia papierosów jednocześnie borykali się z dodatkowymi schorzeniami, takimi jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca czy choroby serca. Przyjmowanie leków także może spowodować, iż problem niskiej potencji ulegnie znacznemu nasileniu.

Nawet palenie dwóch papierosów dziennie przyczynia się do zwężenia tętnic w organizmie, przez co dopływ krwi do prącia systematycznie ulega pogorszeniu. Niestety, osoby, które nie są palaczami, są narażone na kontakt z dymem tytoniowym. Określa się to jako bierne palenie. Kontakt z dymem tytoniowym powoduje, iż każdy z nas może być narażony na zwiększenie ryzyka wystąpienia zaburzeń wzwodu. Im częściej bierny palacz jest narażony na obcowanie z dymem tytoniowym, tym ryzyko wystąpienia tej wstydliwej dolegliwości jest większe. Na szczęście, zaburzenia erekcji powstałe z powodu palenia tytoniu są najczęściej w pełni odwracalne. Dawną sprawność seksualną można odzyskać rzucając palenie.

Jak alkohol niszczy męską potencję?

Alkohol stosowany okazjonalnie zwiększa libido oraz pomaga mężczyznom osiągnąć i utrzymać wzwód. W ten sposób niektórzy nabierają błędnego przekonania, iż dzięki alkoholowi można cieszyć się dobrą sprawnością seksualną. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż alkohol pozytywnie wpływa na męską potencję tylko przez bardzo krótki czas. Jeżeli mężczyzna nieustannie nadużywa alkoholu, to prędzej czy później pojawią się u niego trudności z uzyskaniem wzwodu.

Statystyki wskazują, że 55% osób uzależnionych od alkoholu boryka się jednocześnie z zaburzeniami wzwodu. Na to, jak szybko pojawi się impotencja u mężczyzny nadużywającego alkoholu, wpływ ma wiele czynników. Chodzi tutaj m.in. o aktualny stan zdrowia, metabolizm alkoholu a także rodzaj spożywanego alkoholu. Naukowcy wskazują, iż najbardziej narażeni na impotencję są panowie, którzy piją spore ilości piwa oraz wódki. Jednocześnie badania wykazały, że czerwone wino spożywane w umiarkowanych ilościach może wspomóc męską potencję w długoterminowej perspektywie. Jest to spowodowane tym, iż zawiera ono spore ilości flawonoidów, które wspomagają utrzymać prawidłowe stężenie testosteronu w męskim organizmie.

Źródło informacji na stronie: https://viagra.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *