Aranżacje wnętrz

Jakie dobrać rolety do kuchni?

Rolety do kuchni

Rolety do kuchni muszą spełnić nieco wyższe wymagania niż te, które zamontowaliśmy w pozostałych pomieszczeniach. Szczególnie dotyczy to małych kuchni, gdzie praktyczność musi wziąć górę na walorami estetycznymi.

Nie da się podać jednoznacznej odpowiedzi, na pytanie, jakie rolety najlepiej się sprawdzą w kuchni. Wynika to zarówno z różnic pomiędzy pomieszczeniami, w których zaplanowana jest kuchnia, jak i indywidualnych potrzeb domowników. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach:

  • rolety kuchenne nie mogą przeszkadzać w przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Są też wystawione na więcej szkodliwych czynników
  • posiadając większą kuchnię, możesz sobie pozwolić na mniej praktyczne rolety ozdobne, które zadbają o przyjemniejszą atmosferę
  • chcąc zapewnić sobie większą prywatność, możesz zdecydować się na rolety dzień i noc lub nowoczesne żaluzje.

Równowaga między estetyką, a praktycznością

Kuchnia to dość specyficzne pomieszczenie jeśli chodzi o wybór rolet. Trzeba pamiętać, że w zależności od umiejscowienia okna, może na nie oddziaływać:

  • wysoka temperatura powietrza
  • wysoka wilgotność powietrza
  • zabrudzenia od gotowania

Dlatego zastanawiając się nad tym, jakie rolety do małej kuchni będą najlepszym wyborem, warto postawić na te, które umożliwią wietrzenie pomieszczenia, nie będą zabierały przestrzeni, a ich materiał będzie łatwy do czyszczenia.

Nowoczesne rolety do kuchni są w stanie spełnić te oczekiwania. Przykładem niech będą rolety kasetowe, które montuje się na ramie okna, dzięki czemu nie zajmują miejsca i pozwalają swobodnie otworzyć okno.

Jeśli jednak posiadasz nieco więcej przestrzeni i odpowiednią wentylację, warto pozwolić sobie na ozdobne rolety do kuchni. Jakie wzory sprawdzą się najlepiej?

Rolety rzymskie do kuchni

Aktualnie najchętniej wybierane są rolety rzymskie. Do kuchni w Twoim domu możesz dobrać dowolne ich wzory, niezależnie od tego czy stawiasz na bardziej klasyczny wystrój, czy potrzebujesz rolet do kuchni nowoczesnej.

Współczesne wnętrza, choć dość minimalistycznie, równie dobrze łączą się z roletami rzymskimi, co te  nawiązujące do stylu retro. Wystarczy, że kolor rolet jaki wybierzesz, będzie współgrał z pozostałymi elementami pomieszczenia.

Żaluzje czy rolety do kuchni?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Żaluzje kojarzą nam się nieco negatywnie, jednak współczesne żaluzje drewniane nie przypominają już tych, które spotkać można w starych mieszkaniach z lat 90. Ich przewagą nad roletami jest zapewnienie większej prywatności.

Nawet w pozycji, która wpuszcza światło, lepiej chronią przed wzrokiem ludzi z zewnątrz. Dlatego żaluzje będą lepszym wyborem niż rolety, jeśli Twoja kuchnia znajduje się na parterze, wystawiona na wzrok przechodniów lub sąsiadów.

Wśród rolet, godnym rywalem żaluzji będą rolety dzień i noc, które też zapewniają dużą prywatność przy ustawieniu przepuszczania światła. Oprócz tego ich wielką zaletą jest nowoczesny design, który idealnie sprawdzi się w stylu minimalistycznym, czy industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *