Budowa i remont

6 pomysłów na szybszy zakup odzieży roboczej w hurtowni BHP.

6 pomysłów na szybszy zakup odzieży roboczej w hurtowni BHP

Jak długo siedzimy w branży BHP? Ponad 25 lat. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy faktycznie nie mieli poczucia misji. Tylko widzisz. To, że dla nas BHP jest przyjemną codziennością, nie oznacza, że nasi klienci muszą podzielać nasze hobby. Prowadzisz własny biznes. Nie masz czasu na długie zakupy. Ale chcesz je zrobić porządnie, prawda?

Dlatego dziś pokażemy Ci sześć sposobów na szybkie zakupy w hurtowni BHP. Mamy cichą nadzieję, że gdy zdejmiemy z Twoich pleców strach przed bezcelowym błądzeniem między półkami, chętniej nas odwiedzisz.

Przygotuj listę odzieży ochronnej i roboczej.

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do zrobienia rozeznania i stworzenia kompletnej listy. To pozornie proste zadanie może Cię jednak przytłaczać, jeśli od razu próbujesz zawrzeć tu wszystko. Dlatego proces ten rozdziel na etapy. W pierwszym zapisz po prostu to, co wpadnie Ci do głowy od razu.

Wystarczą krótkie hasła. Obuwie robocze, rękawice, gogle, kamizelka ostrzegawcza itp. Pomocne może być wyobrażenie sobie typowego dnia pracy Twojego pracownika. Jeśli masz ich kilku i wykonują różne obowiązki, koniecznie rozdziel listę na poszczególne stanowiska. Kierownik budowy potrzebuje nieco innego ekwipunku niż operator młota udarowego. Do każdej kategorii dopisz ilość osób, którym kupujesz wyposażenie BHP.

Dopisz normy przy każdej rękawicy czy butach roboczych.

Tutaj zazwyczaj przedsiębiorcy poddają się w przedbiegach. Tymczasem nie bez powodu w firmach, w których zatrudnia się ludzi, trzeba korzystać z pomocy behapowca. Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie pracuje ponad 100 osób, masz obowiązek powołania służby BHP. Do 100 pracowników obowiązki specjalisty BHP może sprawować osoba zatrudniona równocześnie na innym stanowisku. 

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w art. 237 [11] KP. Oczywiście pojawiają się tu pewne niejasności, więc w razie potrzeby skonsultuj swoje obowiązki z prawnikiem. Przy tworzeniu listy zakupów w hurtowni BHP liczy się jednak tylko jedno. Normy może Ci wskazać konkretna osoba. O ile roli behapowca nie pełnisz Ty, nie musisz znać norm na pamięć.

Odwiedź sklep internetowy z artykułami BHP.

Masz już wstępną listę i normy. W tym momencie możesz pozwolić sobie na krótkie rozeznanie bez wychodzenia z domu. Sprawdź, co oferuje internetowy sklep BHP. Weź pod uwagę tylko asortyment zgodny z zapisanymi normami. Najczęściej znajdziesz kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt produktów, które wpisują się w wymagania prawne. 

Wybieraj spośród nich, kierując się wygodą pracowników. Lecz nigdy nie idź na ustępstwa w kwestii bezpieczeństwa. W niektórych sytuacjach wystarczą półbuty. W innych ryzyko skręcenia kostki jest tak wysokie, że dopiero trzewiki ustrzegą Twoich ludzi przed wypadkiem i wyłączeniem z pracy na kilka tygodni.

Określ wymagane cechy dodatkowe odzieży roboczej lub ochronnej.

Teraz zastanów się nad tym, co usprawni pracę, a nie tylko ją umożliwi. Dodatkowe kieszenie sprytnie schowane w odzieży? Antypoślizgowe podeszwy? Stalowy lub kompozytowy podnosek w obuwiu ochronnym? A może jego brak? 

Czy rękawice mają mieć nakropkowanie, które ograniczy szkody spowodowane przez upuszczenia towaru? Odzież ma chronić przed zimnem, bo Twoi ludzie pracują przez okrągły rok na świeżym powietrzu? Uwzględnij te szczegóły. Już niedługo będziesz mieć komplet notatek.

Wrzuć na listę niezbędne akcesoria ze sklepu BHP.

Tutaj nie ma wielkiej filozofii. Wystarczy przejrzeć kategorie w sklepie. Przy każdej zatrzymaj się dosłownie kilka sekund i porównaj ją z listą stanowisk. Może Twoi pracownicy są narażeni na działanie pyłu lub w pracy wdychają szkodliwe opary? Zapewnij im półmaski lub inną ochronę dróg oddechowych.

Zwróć też uwagę na ochronę słuchu, zbyt wielu pracodawców wciąż o tym zapomina. Ochrona oczu przyda się z kolei nie tylko spawaczom, ale i w budownictwie, ogrodnictwie czy laboratoriach. Nie zapomnij o kasku i apteczce.

Sprawdź zniżki w hurtowni BHP. Mogą Cię miło zaskoczyć.

Masz już wszystko! Ale chcemy dać Ci coś jeszcze. Możesz oszczędzić, robiąc większe zakupy za jednym razem. Zawsze zwracaj uwagę na program rabatowy w sklepie internetowym. Stworzona z nami lista sprawi, że od razu skompletujesz wszystko, czego potrzeba i będziesz mieć to taniej.

Nie zamykaj tego artykułu. Może przydać Ci się już za chwilę. Zerknij na naszą ofertę odzieży BHP Bhponline-24.pl i zacznij realizować plan punkt po punkcie. Skończysz szybciej, niż myślisz i wrócisz do swoich zajęć z pełnym spokojem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *